אקספרסיוניזם

כמעצבות פנים לעסקים, אנחנו נחשפות כל הזמן למגמות עיצוביות ועסקיות בעולם המסעדנות.

בשנים האחרונות התרחבה בארץ ובעולם תופעת מסעדות האקספרס.

אז מה הכוונה בעצם במסעדת אקספרס?

לרוב, מדובר במסעדות ותיקות אשר מרחיבות את תחומי הפעילות שלהן, ומבקשות לייצר גרסת בת למסעדה קיימת בעלת מוניטין. קצב החיים המהיר והתובעני המאפיין את חיי היום יום שלנו, אינו מאפשר שהות ארוכה וישיבה ממושכת במסעדה. מסעדות האקספרס נוצרו כמענה על צורך, הן של הלקוח והן של המסעדנים: מסעדת אקספרס מאפשרת ללקוח ליהנות מהארוחה, מהשירות המהיר ומהמחיר הנמוך ובה בעת לייצר למסעדה מקסימום רווח, וכאן אנחנו נכנסות לתמונה; בעיצוב מסעדת אקספרס נשים דגש על חווית הלקוח ויצירת אווירה שמשלבת קלילות אך גם סטייל ומחשבה רבה. המסעדה צריכה לתקשר את הזהות של מסעדת האם, אך גם להיות שונה, מעניינת ובולטת בזכות עצמה.

אז איך עושים את זה נכון?

ריכזנו עבורכם מספר אלמנטים נחוצים, מניסיוננו הרב בתחום עיצוב מסעדות:

עיצוב מסעדת עד העצם סטודיו InsideOut

1. Rhythm & Blues

מאחר ואחת המטרות לשמן הוקמו מסעדות האקספרס הוא החיסכון בזמן, קצב הוא אלמנט מפתח בהצלחתו של העסק. כאשר אנחנו ניגשות לעצב מסעדת אקספרס נשים דגש על תכנון נכון של הקצב, התנועה והזרימה בחלל ההסעדה ובאזורים התפעוליים. הקצב מכתיב גם את סוג הלקוח שיגיע לסעוד במקום ואת סוג האווירה והתחושה שתהיה. עיצוב המסעדה ייתן גם הוא ביטוי למקצב המהיר באמצעות חלוקת החלל, הריהוט, התאורה, הטקסטורות והצבעוניות. ניקח גם בחשבון שמסעדות האקספרס פועלות לרוב על פני כל שעות היממה ולכן עיצוב פנים של מסעדה כזאת יהיה גמיש יותר ויאפשר שינוי אווירה מיום ללילה בקלות.

עיצוב מסעדת עד העצם אקספרס סטודיו אינסיידאאוט

2. !Get in line

רוב מסעדות האקספרס מתנהלות באמצעות עמדות שירות עצמי אשר חוסכות זמן וכסף ללקוח ולבעל המסעדה. התפקיד שלנו, כמעצבות פנים, הוא ליצור זרימה טובה ונכונה של התהליך אותו עובר הלקוח ולאפשר לעסק להתנהל באופן יעיל. עלינו לוודא כי המסלול שעובר הלקוח הינו ברור ומנותב היטב, החל מהכניסה, המתנה בתור, בחירה מהתפריט, הזמנה, תשלום וכלה באיסוף הארוחה ומעבר לאזור הישיבה או היציאה.

עיצוב מסעדה סטודיו InsideOut

3. !Color Shock

נוכחות חזקה של צבע מהווה אלמנט חשוב בעיצוב מסעדות בכלל ובמסעדות אקספרס בפרט.

ככל שהצבעוניות עזה והניגודיות גבוהה, כך מתגברת תחושת ההתרחשות, הקצב עולה וכך גם האנרגיות.

בעיצוב מסעדות, השימוש בצבע וגרפיקה הוא אינו רק אסתטי, אלא דרך תקשורת של מסרים, גלויים וסמויים. אנו עובדים בשיתוף פעולה צמוד עם אנשי מקצוע מעולים מתחום הגרפיקה והמיתוג, אשר עוזרים בעיצוב והגדרת האלמנטים הגרפיים השונים. צבעים וגרפיקה באים לביטוי במגוון אובייקטים בחלל; בין אם מדובר בקירות, בגרפיטי, בתפריטים, בריהוט, בתאורה ואפילו בבגדי הצוות  – שימוש נכון בצבע תמיד יוסיף עומק לחלל.

עיצוב מסעדת עד העצם אקספרס סטודיו InsideOut

4. The sounds of (loud) music

מוזיקה היא אלמנט שלעתים קרובות מפחיתים מחשיבותו, נוכחותה או היעדרה משפיע מאוד על האווירה במסעדה. במסעדות אקספרס, אשר ברובן פונות לקהל צעיר, למוזיקה תפקיד חשוב ביצירת הקצב ואווירת התרחשות והתנועה, עליהם דיברנו קודם. מיקום הרמקולים, מערכת הסאונד ונוחות התפעול שלהם הם מהדברים עליהם נשים דגש בעיצוב מסעדת אקספרס.

עיצוב דוכן מכירה קפהקפה סטודיו InsideOut

5. Light my fire 

כמו שציינו קודם, מסעדות אקספרס פועלות ברוב שעות היממה, ולכן צריכות להשתנות לאורכה להתאים את עצמן.

בעזרת עיצוב תאורה נכון ומיקום גופי תאורה טכניים וגופי תאורה דקורטיביים, נוכל ליצור מספר תרחישי תאורה אשר יתאימו לשלבים השונים של היום: משעות הצהריים הבהירות והפעילות, דרך שעות הערב המשפחתיות והרגועות, עד לשעות הלילה הקטנות בכן ננמיך את התאורה וניצור אוירה אפלולית יותר.

עיצוב מסעדת סינטה בר אקספרס סטודיו InsideOut

6. Heavy Duty

עמידות החומרים היא דבר נוסף שאנחנו לוקחות בחשבון כאשר אנחנו מעצבות מסעדת אקספרס.

כמות האנשים הגדולה שעוברת כל יום במסעדה משפיעה על בחירת החומרים והאובייקטים שנמצאים במקום: הרצפה, הרהיטים, הדלתות, גופי התאורה וגם תאי השירותים. המציאות היא, שמעבר לשימוש המאסיבי שיוצרת כמות כזאת של אנשים, קיימת גם תופעת ונדליזם, אליה חשופים בעיקר החלקים הסמויים מן העין, תאי שירותים למשל.

כמעצבות פנים למודות ניסיון אנחנו דואגות לאפיין במקומות אלה חומרים עמידים וחזקים ביותר כמו נירוסטה, אלומיניום, אריחי קרמיקה, שיוכלו לעמוד בכבוד במשימה וישמרו על מראם לאורך זמן.

עיצוב מסעדה סטודיו אינסיידאאוט

אם במקרה גם אתם נדבקתם בחיידק האקספרסיוניזם נשמח לעזור!

צרו איתנו קשר לגבי כל שאלה, התייעצות או רעיון במייל info@iostudio.co.il או בטלפון 03-509-7483