סיפור מסע – רולדין מתמ

כל פרויקט מתחיל בפתיחת דלת אל עבר סיפור לא ידוע, חוויה חדשה.

עם הידיעה הזאת, הגענו בסוף שנת 2014 לפגישת היכרות במקום שעתיד להיות סניף רולדין במתחם מת"מ בחיפה. באמתחתינו שנים של ניסיון בעיצוב בתי קפה, עיצוב מסעדות ועיצוב פנים מסחרי באופן כללי. מאחר ועיצבנו כבר מספר סניפים של רשת בתי הקפה רולדין, נדמה היה לנו שאנחנו מכירות את האתגר העומד מולנו.

כאשר הגענו למקום, מצאנו עסק הסעדה קיים, מעין חדר אוכל, המספק ארוחת צהריים חמה לעובדי המתחם ומשתרע על פני 800 מ"ר, ממנו הוקצו כ- 100 מ"ר לטובת סניף חדש לרולדין.

1

בשלב השרטוט היה עלינו לקחת את החלל עם כל יתרונותיו וחסרונותיו ולעצב בית קפה נעים ומזמין שמתופעל היטב ומזוהה באופן מידי עם רשת רולדין. הגשנו לזכיינים ולנציגי הרשת מספר אפשרויות מערך וחלוקה בחלל שקיבלנו לידינו תוך מתן הסבר על יתרונותיה של כל אפשרות. לאחר דו שיח עם הלקוח הגענו לאפשרות המערך הטובה ביותר וקיבלנו אור ירוק להמשך התהליך.

בנינו את תכנית המערך בתוכנת תלת מימד ונכנסנו לעומק העיצוב. האווירה והעיצוב בחלל הראשוני שקיבלנו היו רחוקים שנות אור מהתחושה שמחפשת ליצור רשת רולדין בסניפיה. עלינו היה להמיר את החלל, המנוכר וחסר האופי, לפטיסרי חמים ומזמין המעניק ללקוח חווית שהייה וקנייה מזמינה.

השימוש במודל תלת מימדי נותן לנו פרספקטיבה נוספת על החלל והפרטים העיצוביים שאנחנו יוצרות עבורו.

המשכנו את העבודה ע"י הכנת תכניות עבודה מפורטות שיצאו למכרז לבעלי המקצוע השונים; קבלן, נגר ומסגר. הלקוח בחר את אנשי המקצוע איתם הוא רוצה להתקדם ולעבוד בפרויקט בהתבסס על עלויות, מקצועיות וניסיון.

במהלך שלב הביצוע ביקרנו מספר פעמים בשטח, הדרכנו את אנשי המקצוע, פתרנו בעיות שצצו ווידאנו שהעבודה נעשית על פי התכניות שהכנו. התרגשנו לראות את המקום קורם עור וגידים ומתעצב לכדי מה שדמיינו.

7

בכל צעד נתקלנו באתגרים חדשים. בין אם הייתה זו הנהלת הבניין בו מוקם הסניף שסירבה לאשר לנו לעגן מחיצות חוץ לרצפת המתחם, בין אם מדובר במומחה לסוככים שהסביר לנו שהרוחות באזור חזקות במיוחד ואין לו יכולת להתקין סוכך הצללה על גבי הבניין ובין אם התגלה לפתע צינור תת קרקעי אשר אינו מאפשר לנו למקם את השירותים במיקום המתוכנן. אנחנו יודעות לצפות להפתעות במהלך עבודה בשטח והפרויקט הזה דרש מנה גדושה של יצירתיות מחשבתית ועיצובית בפתרון בעיות שהתגלו לאורך כל הפרויקט

במבחן התוצאה הסופית, סניף רולדין במת"מ הוא סניף מצליח שנוצר מהתכנון והחזון שלנו בעזרתם של אנשי המקצוע השונים. הלקוח מרוצה, הסניף תמיד מלא, ואנחנו? אנחנו המשכנו לפרויקט הבא.

גם אתם רוצים לעבור איתנו מסע?

נשמח לעצב, לתכנן ולסייע לכם.

צרו איתנו קשר בטלפון 03-5097483 או במייל info@iostudio.co.il

עשו לנו לייק בפייסבוק ותוכלו לקבל השראה מהפרויקטים שלנו