עיצוב פנים, פרטי או מסחרי? מצא את ההבדלים

עיצוב פנים מסחרי הינו תחום התמחות ספציפי בתוך עולם עיצוב הפנים העשיר ונועד לפתות את הלקוח ולשרתו. חשוב להבין, כי מטרתו של עיצוב פנים לעסקים, מעבר ליצירת חללים מעוצבים ואסתטיים, הינה לייצר מערך תפעולי ומכירתי שיודע לקדם את העסק. כמעצבות פנים המתמחות בעיצוב מסחרי צברנו מספר רב של כלים שעוזרים לנו לעצב באופן המוביל את העסק לכדי הצלחה ושגשוג.

יחד עם זאת, לא כל בעלי העסקים מבינים את הצורך בעבודה עם מעצב פנים המתמחה בעיצוב פנים מסחרי.

ישנם מספר הבדלים בין עבודת עיצוב הפנים בחלל מסחרי לבין זה הפרטי. הנה כמה מהם:

 

דרישות וצרכים: כאשר ניגשים לעיצוב פנים של בית או דירה יש לקחת לתשומת הלב את צרכיהם של בני הבית, מה הם אוהבים, מהי דרך החיים שלהם ומה חשוב להם שיהיה בבית. בעיצוב פנים מסחרי יש להתחשב במספר רב של משתמשים, בצרכים המגוונים ובתפקידים השונים שלהם בעסק. אנחנו מתבוננות בתמונה הכוללת מהמאקרו ועד המיקרו ומתאימות את עיצוב ותכנון העסק תוך שימוש ביצירתיות ובניסיון הרב שצברנו במהלך השנים.

סטודיו אינסיידאאוט עיצוב פנים מסחרי

סטודיו אינסיידאאוט עיצוב פנים

שימוש: בעוד שבבית פרטי מספר הנפשות לרוב לא יעלה על 6, בחללים מסחריים עלינו לקחת בחשבון את השימוש המאסיבי בחלל ובאלמנטים שבתוכו אשר עלול לבוא לידי ביטוי עם הזמן אם לא נקפיד לבחור בחומרים עמידים ובדרכי עבודה נכונות. בעת עיצוב פנים לעסקים אנחנו מקפידות תמיד על בחירת חומרי הגלם האיכותיים והעמידים ביותר כדי לאפשר את הצלחתו של המקום הרבה אחרי הקמתו. כאשר מדובר בעיצוב מסעדה לדוגמא אנחנו לרוב מעצבות פריטי נגרות ייחודיים המשלבים עץ מלא, שיש או ברזל המאפשרים שימוש רב לאורך זמן.

סטודיו אינסיידאאוט עיצוב פנים לעסקים

אינסיידאאוט עיצוב פנים מסחרי

קונספט: אחד הדברים האהובים עלינו בעיצוב פנים מסחרי הוא האופן שבו הקונספט בא לידי ביטוי בחלל. כאשר אנחנו עוסקות בעיצוב מסחרי, לדוגמא עיצוב חנות או עיצוב מלון, חשוב לנו ליצור חוויה כוללת עבור הלקוח; החל מהויזואליות, דרך המתווה ועד היעילות שבה מתנהל העסק. עיצוב העסק מתבסס על שילוב בין מחקרי שוק, השראות, טרנדים עולמיים, הידע הנרחב שרכשנו ושזירתם של כל אלו בתוך צרכיו של העסק. קונספט עיצובי בבית פרטי לרוב יקבל חשיבות משנית מול הפרקטיות היומיומית והנוחות של בני הבית.

אינסיידאאוט סטודיו עיצוב פנים לעסקים

insideout studio עיצוב פנים לעסקים

עיצוב גופי תאורה/ פריטי נגרות/ פריטי מסגרות: לאחר שגיבשנו את הקו המנחה אנחנו ניגשות לעיצוב הריהוט, יחידות הנגרות, עיצוב יחידות הפרזול והמסגרות ועיצוב גופי תאורה דקורטיביים ייחודיים. שלב זה אינו ייחודי רק לעיצוב פנים לעסקים אך שונה מאוד בהיקפו לעומת עיצוב פנים פרטי. עבורנו, רשימת פריטי הנגרות והמסגרות לעסק הינה חלק אינטגרלי מהעיצוב שלו ויכולה לכלול מספר רב של פריטים בעיצוב מיוחד.

אינסיידאאוט סטודיו עיצוב פנים מסחרי

עיצוב פנים מסחרי אינסיידאאוט

חוקים ותקנים: תכנון עסק הוא תהליך מורכב הכולל בתוכו התנהלות מול רשויות חוק וגורמים רשמיים אחרים. מאחר ומדובר בחללים מסחריים רבי משתמשים, עלינו לקבל אישורים מהעירייה, משרד הבריאות, משרד התקנים, מכבי האש ועוד. לעיתים יש צורך ביועצים חיצוניים כדי להתקדם עם התהליך בעוד שעיצוב פנים פרטי לרוב דורש מספר נמוך יחסית של אישורים הנדרשים לשיפוץ.

סטודיו אינסיידאאוט עיצוב פנים לעסקים

עיצוב פנים סטודיו אינסיידאאוט

זמנים: תהליך עיצוב חלל מסחרי הינו תהליך שעלול לקחת חודשים ואף שנים במקרים חריגים בעוד שאותו התהליך בבית או בדירה יכול לארוך בין כמה שבועות לכמה חודשים. שלבי הגיבוש, התכנון, קבלת האישורים והביצוע השטח עלולים להתקל בעיכובים חיצוניים או קונפליקטים פנימיים מאחר ולרוב מדובר במספר רב של בעלי עניין בתהליך. לנסיונינו, כדאי להגדיר מראש את מסגרת הזמנים המועדפת עם כל אנשי המקצוע שידם תהיה שלובה בפרויקט.

הבחירה שלנו בהתמחות דווקא בעיצוב פנים לעסקים נבעה מתוך אהבה אמיתית לתחום ואנחנו נהנות לעמוד בפני אתגרים מקצועיים גם אחרי שנים של עבודה בתחום.

נשמח לענות על עוד שאלות ולתת הכוונה מקצועית.

צרו איתנו קשר בטלפון 03-5097483 או במייל info@iostudio.co.il

בהצלחה! סטודיו אינסיידאאוט