עסקי החלומות

חולמים להקים מסעדה, בר או בית קפה? עסקי המסעדנות מרובי החלטות הם, ובדרך – סיכונים וקשיים לא מעטים. לכן, ההחלטה להיכנס לנעליו של בעל מסעדה או זכיין, היא כזאת שיש לקחת בלב שלם. התחום דורש מקצוענות מוקפדת, חזון מדויק והמון אהבה לתחום וללקוחותיו. במהלך השנים בהן עבדנו בעיצוב פנים לעסקים ראינו לא מעט הצלחות וגם לא מעט טעויות. בכדי לכוון אתכם בדרך הנכונה, אספנו עבורכם כמה טיפים שיכולים לסייע לכם:

  • שאלו את עצמכם: מי הלקוח שלי?

סוג הקהל שיגיע אל העסק, הוא זה שיתווה לנו את הדרך הן ברמה התכנונית והן ברמה העיצובית. עיצוב מסעדה שמכוונת לקהל צעיר ירוכז סביב ישיבת בר, אורות מעומעמים, אווירה של התרחשות, מוזיקה וצבעוניות מסוימת. כאשר נרצה, לדוגמה, לעצב בית קפה לקהל מבוגר יותר, נדאג לישיבה נוחה, תאורה חזקה יותר ותחושה שקטה ורגועה. אם נכוון לקהל של משפחות, ניקח בחשבון את הצרכים המיוחדים של קהל זה: פינות משחק לילדים, מקום לעגלת תינוק ואפילו משטחי החתלה. כמו שאמרנו – לכל לקוח רצונות, העדפות וצרכים שונים, שיש לקחת בחשבון.

2A

1A

  • שאלו את עצמכם: מה המוצר שלי?

כדי לבדל את עצמכם מהמתחרים וגם כדי לתת ללקוח שלכם חווית אכילה שתיזכר למשך זמן רב, כדאי שתתאימו את החלל למוצר אותו בחרתם למכור. עיצוב מסעדה שמגישה בעיקר מזון רחוב כמו המבורגרים ונקניקיות למשל, יאופיין באווירה מחוספסת, צבעוניות חזקה וחומריות ארצית. מנגד, כאשר אנו מגיעים לבית קפה יש לנו ציפיה מסוימת שתהיה אווירה נעימה, נינוחה, שהחלל יהיה מואר ופתוח ושיהיה כמובן ריח של קפה טוב. כאשר מדובר בעיצוב מסעדה שממקדת את פעילותה ב"פיק" של ארוחת הצהריים, נתכנן אותה כך שתהיה מצוידת להכיל ולהתמודד עם קהל רב בבת אחת. כל מוצר שתחליטו לשווק עצמכם סביבו יקבע את אופי המקום, הנראות שלו והאווירה שבו.

4A

3A

  • הכינו את עצמכם לשינוי

למרות שפתיחת מסעדה בהחלט תשנה את חייכם, הכוונה שלנו הפעם היא לשינויים בחלל. עיצוב בית קפה או עיצוב מסעדה שתהיה פתוחה מהבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה דורש גמישות בחלל. מה זה אומר? כדי שיוכל להתאים את עצמו לאפשרויות השונות, על חלל המסעדה להיות ורסטילי ולאפשר שינוי כאשר יש בו צורך. אפשר לבצע שינוי באווירה באמצעות מערכות חכמות של תאורה ויצירת תרחישי תאורה שונים. כמו כן, מיקום אפשרויות ישיבה מגוונות וגמישות המאפשרות תזוזה בחלל, שימוש בחוצצים ניידים במידת הצורך או משחק עם צבע ואביזרים זמניים נותנים לנו את היכולת לשנות את האווירה במקום.

6A

5A

  • זהירות חיסכון

הפתגם 'קמצן משלם פעמיים' הוא נכון מאוד במקרה הזה. במהלך שנותינו כמעצבות בתחום עיצוב פנים לעסקים נתקלנו לא מעט בניסיונות של בעלי עסקים לחסוך ו"לעגל פינות" וזה כמעט תמיד מסתיים רע.

אין ספק שפתיחת עסק הוא דבר יקר הגורר עלויות רבות אבל עבודה עם אנשי מקצוע מיומנים תחסוך לכם הרבה כאב ראש ובעיות בהמשך. השתמשו בשירותיהם של יועצים מקצועיים הן בצד התפעולי (למשל: יועץ מטבח, מיזוג, תאורה וסאונד) והן בצד הרישויי (למשל: יועץ בטיחות, רישוי ונגישות). חסכון בתשתיות יוביל לבעיות רבות ולכן השקיעו בהתקנה נכונה של תשתיות חשמל, אינסטלציה, נידוף ומיזוג כדי להפיק מהחלל את המירב לאורך זמן. עבודה עם קבלן מנוסה, נגר מוכשר ומסגר מקצועי תביא לתוצאות שיראו בשטח ובסופו של דבר לחסכון שלכם בהמשך הדרך. כדאי תמיד לקבל הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע כדי לבצע השוואה ולהגיע להחלטה שתתאים לכם

7A

  • סבלנות היא לא מילה גסה

הקמת עסק בכלל והקמת מסעדה, בר או בית קפה בפרט הוא פרוייקט שלוקח זמן רב ודורש משאבים גדולים. משלב התכנון עד שלב פתיחת הדלתות יכולים לעבור חודשים רבים ולפעמים שנים, תלוי בהיקף הפרויקט. פעמים רבות יזמים בתחילת דרכם לא מודעים למורכבות התהליך וללוחות הזמנים ומצפים לפתרונות קסם ולפעולות בזק שיקרו בין לילה. כדי להימנע מציפיות שאינן ריאליות ולהיות מוכנים לכל תרחיש אנו מציעות לבוא מוכנים ולקבל הערכת זמנים מכל בעלי המקצוע.

 

  • כל סוף הוא התחלה חדשה

סיומו של תהליך ההקמה משמעו ההתחלה האמיתית- פתיחת העסק. עיצוב טוב ייתן לכם את הפלטפורמה להתחיל אך מכאן והלאה אתם אחראים להצלחה. הקפדה, החל מהאלמנטים הגדולים ועד הפרטים הקטנים היא שתעשה את ההבדל. דאגו היטב לתחזוקה שוטפת וטיפול בחלל, בעובדיו וכמובן בלקוחותיו וכך תובילו את העסק שלכם למקום הנכון. שילוב של שירות מצטיין, איכפתי וידידותי יחד עם ניקיון מדוקדק יקבעו את חווית הלקוח ואת רצונו לשוב לפעם נוספת. השקיעו במוזיקה ובאווירה שהיא מייצרת, יש לזה משמעות גדולה ממה שאתם חושבים. לבסוף, הקשיבו; שימו לב לדבריהם של הלקוחות והעובדים שלכם ושפרו את העסק מתוך למידה מהם.

9A

10A


תמונות ההשראה נלקחו מאתרי: AvroKo, Autoban, Pinterest

נשמח לעצב לכם את העסק, אנחנו כאן לשירותכם בכל עת.

צרו איתנו קשר בטלפון 03-5097483 או במייל info@iostudio.co.il

עשו לנו לייק בפייסבוק ותוכלו לקבל השראה מהפרויקטים שלנו