עיצוב פנים מסחרי – מה זה אומר?

עיצוב פנים מסחרי הוא עיצוב של חללי מסחר או תעשייה שבהם יש להתחשב במספר רב של אלמנטים המשתלבים לכדי עסק. בין אם מדובר בעיצוב מסעדה, עיצוב מלון, עיצוב משרד, עיצוב קליניקה טיפולית או עיצוב חנות אנחנו מתכננות ויוצרות חווית לקוח ייחודית המתאפיינת ע"י סוג העסק, קהל היעד שלו והקונספט העיצובי שנבחר עבורו.

שלב חשוב בעבודה שלנו, בכדי שנוכל ליצור עיצוב המבדל את העסק, הוא הגדרת קהל היעד של העסק: מה מאפיין את הלקוח שלו ומה היא חווית המשתמש המוצעת ללקוח. סוג הלקוח יכתיב לנו הרבה נקודות בעיצוב העסק, החל מחלוקת החלל, דרך הגדרת הקונספט העיצובי וכלה בבחירת אביזרים משלימים. אפשר לקחת כדוגמא את סניפי מסעדת "עד העצם" אקספרס שעיצבנו; יצרנו עיצוב אורבני ובועט עבור לקוח צעיר שמחפש חווית אכילה קלילה, עכשווית וזריזה. ספסלי ישיבה מעץ וגופי תאורה מפח יוצרים פינות ישיבה אינטימיות המאפשרות ישיבה של קבוצות לאורך כל שעות היום אך גם לבילוי לילי מאוחר.

עיצוב מסעדה עד העצם אקספרס, סטודיו אינסיידאאוט
עיצוב מסעדה עד העצם אקספרס, סטודיו אינסיידאאוט

לכל תחום עיסקי יש את המאפיינים והאלמנטים שלו אשר יוצרים מסגרת של דרישות וצרכים שאחנו צריכות להתחשב בהם. מתוך שלל סוגי העסקים הקיימים בחרנו לספר מעט על עיצוב פנים של שלושה מהם:

עיצוב בתי אוכל משמעו עיצוב מסעדות, ברים ובתי קפה והוא אחד התחומים היצירתיים ביותר בעיצוב פנים מסחרי. זהו תחום רווי מקוריות, הן תכנונית והן עיצובית, ואנחנו נהנות מאוד מהעיסוק בו. התפקיד שלנו כמעצבות פנים הוא לצקת אופי וייחוד לתוך החלל ולבדל אותו מסביבתו. בשוק התחרותי של היום, בידול מיתוגי ועיצובי הוא כלי חיוני להצלחתו של העסק. האוכל, בשילוב עם חווית הלקוח שהוגדרה עם הלקוח, מנחים אותנו בשעת עיצוב העסק ובחירת קונספט עיצובי עבורו. בזכות הניסיון שרכשנו, אנחנו יודעות ליצור מכונה תפעולית משומנת היטב בה לכל בעל תפקיד יש מקום ומרחב פעולה משלו. מניסיוננו, זרימת העסק ותפעולו השוטף ללא תקלות היא קריטית להצלחתו. בנוסף, יש לקחת בחשבון את התיאום הנדרש בין התשתיות המשרתות את המסעדה או בית הקפה כגון: אינסטלציה, חשמל, מיזוג אוויר, תאורה, סאונד ועוד. תכנון העסק צריך לכלול בתוכו גם קבלת אישורים מהרשויות השונות; העירייה, משרד הבריאות ומכבי אש הינם חלק מתהליך קבלת רישוי שבלעדיו אין אפשרות לפתיחת עסק בישראל. בזמן עיצוב ותכנון בית הקפה או המסעדה אנחנו פועלות בהתאם להנחיות ותקנים כדי להקל על תהליך קבלת האישורים.

מסעדת ה"סינטה בר אקספרס" שעיצבנו בקניון שער הצפון היא דוגמא טובה ליצירת זהות ייחודית לעסק תוך הצעת מגוון חוויות הסעדה שונות עבור הלקוח. בעת עיצוב המסעדה היה חשוב לנו להתגבר על הווליום הויזואלי שיוצר הקניון וליצור פינות ישיבה עדכניות ומעוצבות שישאירו רושם על הלקוח. בחרנו לעצב בר אלומיניום רחב ידיים המקיף את ליבת ההתרחשות במסעדה לצד מטבח פתוח. עיצבנו גופי תאורה, שילוט נאון ייחודי, יחידות נגרות ומסגרות מתוך מחשבה על הקו העיצובי שנבחר בדמות דיינר ניו יורקי וכן על התפעול השוטף של המקום. בישיבת החוץ, הממוקמת בשטח הקניון הציבורי, הצבנו ספות, גופי תאורה ומחיצות שעיצבנו במיוחד עבור הפרויקט ויוצרים את הבידול הסביבתי הנחוץ עבור יצירת האווירה במסעדה.

עיצוב מסעדה סינטה בר שער הצפון, סטודיו אינסיידאאוט
עיצוב מסעדה סינטה בר שער הצפון סטודיו אינסיידאאוט

בעת עיצוב חנויות אנחנו מחפשות ליצור חווית קנייה ייחודית תוך מחשבה על עיצוב חנות מזמינה שתשאיר רושם על הלקוח. עם השנים למדנו כיצד, לתכנן את מסלול הזרימה בחנות באופן המעודד רכישה ובו בזמן מייעל את חווית הקנייה. אנחנו מקפידות על עיצוב מתקני תצוגה עדכניים בהתאם לקו העיצובי הנבחר המאפשרים תצוגה של מספר פריטים רב בצורה האסטתית והמסחרית ביותר. עיצוב החנות כולל גם עיצוב גופי תאורה המחמיאים למוצרים הנמכרים ומסייעים ליצירת אווירה נעימה ומזמינה. בנוסף לכך, תכנון קו קופה מפתה בצורה הנכונה ביותר הינו אלמנט חיוני בעיצוב החנות ויכול להשפיע על גורמים רבים, החל מהתנועה בחלל, דרך הקצב שבו העסק מתנהל ועד יצירת פלטפורמת מכירה נוספת.

כדוגמא ניתן לבחון את "קונדיטוריית אייל", לה עיצבנו את חנות הדגל, המשמשת כחזית מכירתית למערך הייצור והאפייה. התחלנו את עיצוב החנות עם הצבת אי מרכזי, עליו ממוקמת ויטרינת קינוחים וממנו יוצאות שתייה ומנות לבית הקפה, הוא גרעין ההתרחשות בחנות. סביב האי תכננו מסלול היקפי המייצר זרימה בחלל ומעודד את תנועת הלקוח. מתקני התצוגה, המתכתבים עם הקונספט של החנות, מציגים את מוצרי הקונדיטוריה בחלל ומושכים את הלקוח לתוך החלל.

עיצוב חנות קונדיטוריית אייל סטודיו אינסיידאאוט
עיצוב חנות קונדיטוריית אייל סטודיו אינסיידאאוט

עיצוב משרדים הוא תחום שתפס תאוצה בשנים האחרונות תוך שינוי הגדרת סביבת העבודה וצרכיה. עסקים רבים היום מכירים בכך שחלל העבודה צריך, מעבר לעידוד תפוקה ויעילות, לייצר חוויה חיובית עבור העובד. פינות העבודה שאנחנו עובדים בהן אינן עוד חדרונים מזעריים עם מחיצות נמוכות אלא לעיתים חללי עבודה בלתי פורמליים המאפשרים דינמיות וגיוון. כאשר אנחנו עוסקות בעיצוב משרד, עלינו לקחת בחשבון את סוג השירותים שמציע העסק, כמות וסוג העובדים שבו וסוג המפגשים המתקיימים בחלל. אנחנו יודעות שהמשרד הוא מקום בו רובנו שוהים זמן רב מהיממה ולכן חשוב לנו לעצב משרד שיעודד את עובדיו להגיע לעבודה כל יום ולהיות יעילים אבל גם יאפשר להם מנוחה ורענון בעת הצורך. במקרה של עסק הנדרש לארח ולקבל הרבה מבקרים נעצב משרד המכיל חללי אירוח וחדרי ישיבות אשר יתאימו לצרכיו של הלקוח. אנחנו מאזנות בין תכנון נכון של המשרד ועיצוב סביבת עבודה נעימה לבין קונספט עיצובי שיוצר אווירה חיובית ורעננה.

 

הדמיה של עיצוב משרדים סטודיו אינסיידאאוט
הדמיה של עיצוב משרד סטודיו אינסיידאאוט

אז מה הם הדברים שכדאי לדעת על הפרויקט לפני פגישה עם מעצב פנים מסחרי?

  • איזה שירות יעניק העסק?
  • מי הלקוח, למי פונה העסק?
  • מה הוא מיקומו הפיזי? מה קיים בשטח שבו יוקם העסק?
  • מה היא החוויה אותה ברצוננו להעביר ללקוח? מה הוא המסר?
  • מה הוא סדר גודל התקציב שעומד לרשותנו?
  • מה הוא לוח הזמנים המשוער?
  • האם יש אווירה מסוימת שהיזם מעוניין בה? חומריות או צבעוניות שמדברות אליו יותר?

נשמע מסובך? אנחנו כאן כדי לעזור ולעצב לכם חלל מהמם!

צרו איתנו קשר במייל info@iostudio.co.il או בטלפון 03-5097483. עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם כדי לראות איך נראה עולם עיצוב פנים לעסקים מבפנים.

רוצים לשמוע עוד? הירשמו לניוזלטר שלנו ותקבלו עדכונים על פרויקטים חדשים שעיצבנו.

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

גלגולו של משרד – עיצוב משרד בעולם משתנה

משרדים. זוכרים אותם? ריכזנו עבורכם סקירה קלילה, מה היה בתחום ולאן פנינו מועדות.…

דף על מדף - על עיצוב פנים לעסקים ומידוף

אחד הדברים שאנחנו מקפידות לעשות כדי לקבל השראות, כמעצבות המתחמחות בעיצוב פנים לעסקים,…

עיצוב משרדים לקבוצת סינטה בר

תיעדנו עבורכם את תהליך עיצוב משרדים לקבוצת סינטה בר מהפגישה הראשונית ועד המשרדים…

צרו קשר

אביטל

אירית

אימייל

רוצים לראות פרוייקטים מעניינים
ולקבל טיפים מעוצבים?

דני וודפורד,  
מנהל פרויקטים אירופה,  
M Moser Associates

אני רוצה להודות לסטודיו אינסיידאאוט על עבודת עיצוב מצוינת עבור חברת PRA שנעשתה בשיתוף פעולה בין הסטודיו לבין M. Moser Associates.

הסטודיו הצליח לתרגם את הדרישות שלנו לכדי חזון עיצובי שעלה על ציפיותינו הן ברמה הפרקטית והן ברמה הויזואלית.

התקשורת בינינו הייתה מצוינת לכל אורך הפרויקט והסטודיו היה תמיד קשוב וזמין לכל בקשה.

היה תענוג לעבוד עם הסטודיו ואני אשמח לעבוד איתם שוב בעתיד.

אלי שחרית,  
בעלים, קבוצת הסינטה בר

דרור בלומנשטוק,  
מנכ״ל פמינה

אנחנו עובדים עם סטודיו אינסיידאאוט כבר מעל 5 שנים.

יסודיות , מדויקות , תקתקניות , ומבינות אותנו בלי הרבה הסברים .

משרד בוטיק , חם ונעים, שיודע לעשות עבודה מדהימה בצורה מדהימה בלי הרבה רעש וצלצולים .

מומלץ בחום!

אמיתי רצבי, 
אלון אינטרייד בתי קפה בע״מ

אפי שמש, 
בעלים, עד העצם

התחלנו לעבוד עם הסטודיו בשלב פיתוח הקונספט לרשת עד העצם בשנת 2013. הפתרונות החכמים לחלוקת החלל והעיצובים המרשימים שהציעו אירית ואביטל ואיפשרו לנו לקבל החלטות מהירות ולהתקדם בהקמת הרשת.

במהלך כל הפרויקטים שלנו אנחנו מקבלים מהסטודיו ליווי ושירות ברמה הגבוהה ביותר הבאים לידי ביטוי בעיצוב המדויק, בירידה לפרטים הקטנים ביותר ובמתן פתרונות מעשיים בשטח.  

בשורה התחתונה הסניפים נראים מיליון דולר, ואנחנו מקבליםשירות מיליון דולר.
זכינו!

תמיר רוזין,  
סמנכ״ל פיתוח עסקי 
קבוצת קפה קפה

הסטודיו מקפיד על הפרטים הקטנים במקצועיות תוך כדי שמירה על תקציב הפרויקט, החל משלבי התכנון, הביצוע ועד פתיחת הסניפים. אירית ואביטל הן מעצבות דומיננטיות ואכפתיות ולאורך כל שלבי התהליך עבודתן מקצועית ואחראית. התכניות שהן מוציאות לביצוע הן ברמה גבוהה ומפורטת והן נותנות פתרונות לא רק ברמה העיצובית אלא גם בשלבי הבינוי, הנגרות, המסגרות והתאורה.

Tamir Rozin,  
V.P. Business development 
Café Café group

The studio meticulously tends to details, large to small, while staying in budget, all the way from the drawing board to the execution of the project.

Irit and Avital are masterful and caring designers, and throughout the process they work professionally and responsibly. The professional plans they submit are of the highest standard while providing solutions not only on the design aspect, but also in the stages of construction, designing carpentry, metal work and lighting fixtures.

Tamir Rozin,  
V.P. Business development 
Café Café group

The studio meticulously tends to details, large to small, while staying in budget, all the way from the drawing board to the execution of the project.

Irit and Avital are masterful and caring designers, and throughout the process they work professionally and responsibly. The professional plans they submit are of the highest standard while providing solutions not only on the design aspect, but also in the stages of construction, designing carpentry, metal work and lighting fixtures.

Danny Woodford  
Project Manager,  
M Moser Associates

I would like to express my sincere thanks to InsideOut Studio for an excellent job on the design for PRA Health Sciences which was delivered in a spirit of a partnership between the studio and M Moser Associates. The studio able to create a vision that translated our requirements into an office design and exceeded our expectations in both the practical and the visual sense. There was good ongoing communication at all times, and they were always attentive and responded to me without hesitation.

It was a pleasure to work with the studio and I would love to work with them again in the future.

Effi Shemesh, 
Owner, Ad Ha'Etzem

We started working with the studio in the concept creation phase in 2013. The smart space solutions and the impressive designs offered by Irit and Avital enabled us to make quick decisions and make significant progress in setting up the chain.

The studio provides the highest level of service and supervision, which is felt throughout, from the precise design, through practical solutions on site, all the way to attention to the smallest details. The bottom line is that the branches look like a million dollars, and we received a million-dollar service.

We are privileged to work with the studio!

Dror Blumenstock,  
CEO Femina

We have been working with Insideout Studio for over 5 years now. Irit and Avital are thorough, precise, quick and understand exactly what we want and need.

A warm and cozy boutique design office that performs amazingly and without fuss.

I highly recommend working with them!