מדריך לבחירת כיסאות לפינת האוכל

בבחירת כיסאות לפינת האוכל יש להשקיע מחשבה רבה. כדי לעזור לכם להיות להתמצא בשלל האופציות הקיימות ולעשות את הבחירה המתאימה ביותר, הכנו מאמר שסוקר את האפשרויות העיצוביות שיש היום ומסביר כיצד לבחור כיסא מתאים.

כיסא מומלץ


אנו אוכלים מספר ארוחות ביום ולכן כסא לפינת אוכל צריך להיות נוח לישיבה. בחרו כיסא שבו גובה המושב הוא 46-48 ס"מ, הרוחב שלו 40-45 ס"מ והעומק 40-45 ס"מ. הגובה הכולל של הכיסא צריך להיות כ- 91-95 ס"מ. חשוב לזכור שישבו בכיסא הזה מסביב לשולחן ולכן צריך להבטיח רווח של 30 סנטימטרים לפחות בין תחתית משטח השולחן למושב. ודאו גם שמשענות הידיים (אם יש כאלה) אינן מתנגשות בתחתית המשטח. 

כיסאות מרופדים


ישנם דגמים רבים מאלה והם נבדלים זה מזה בעיצוב, בסוג הרגליים: ישרות, זוויתיות או רגל מרכזית מתפצלת, ובחומר: עץ או מתכת. גם חומרי הריפוד מגוונים:  בד, עור או קטיפה.


כיסאות מרופדים בעיצוב קלאסי – בכיסאות אלה הכיסא ומשטח הישיבה עשויים יחידה אחת או צמודים זה לזה. הכיסאות מרופדים בבד קטיפה רך שחלקו מעוצב בדוגמת קפיטונאז' קלאסית בצורת ריבועים, מעוינים או פסים ולחלקם משענות לידיים. הם מעניקים לפינת האוכל מראה מלכותי ומרשים.
כיסאות מרופדים בעיצוב מודרני – גם באלה המשענת ומשטח הישיבה עשויים יחידה אחת. שלא כמו הקלאסיים הם אינם מעוטרים בקישוטים ושומרים על פשטות. מרפדים אותם בבד ובעור ויש להם אופי אורבני יותר.  אם אתם אוהבים משטחי צבע חלקים ועיצוב נקי, הם בשבילכם. 

כיסאות עץ


לכיסאות עץ יתרונות רבים. הם עמידים מאוד ושומרים על יופיים במשך שנים, קל לתחזק אותם ולנקותם, וניתן להשיגם במגוון סוגי עץ: אלון, אגוז ועוד. 

כיסאות עץ בסגנון כפרי – יש להם מראה קליל ונקי והם מכניסים הרבה אור לפינת האוכל. כיסאות אלה עשויים עץ בגוון טבעי או צבועים בצבע בהיר כמו לבן וירוק פסטלי. לעיתים משענת הגב או משטח הישיבה מרופדים בד למתן רכות נוספת.  

כיסאות עץ בעיצוב מודרני – כיסאות אלה מעוצבים בשלל דרכים. ישנם דגמים בעלי עיצוב פונקציונלי ונוח במיוחד – הם קלים יחסית, משטח הישיבה שטוח, עמוק ורחב במידה הנחוצה ומשענת הגב גבוהה למתן תמיכה בגב. מקצתם שומרים על צבע העץ ואחרים צבועים בצבעים עזים כמו ורוד, כחול וכתום.  דגמים אחרים משווים לפינת האוכל מראה רשמי ומפואר יותר ומתאפיינים בשלד עץ מסיבי: גב ארוך, רגליים עבות ומשטח ישיבה מרופד. לעיתים העץ צבוע בצבע כהה כמו חום כהה או שחור. 

כיסאות פלסטיק


כיסאות פלסטיק הם קלי משקל, פשוטים לניקוי וניתן לעצבם בכל דרך. אם אתם מחפשים מראה רגוע וסולידי, לרשותכם מגוון כיסאות בסגנון מודרני עשויים פלסטיק בגימור מט ובעלי רגלי מתכת כסופות או שחורות. אם דווקא הצבעוניות העזה של הפלסטיק והאפשרות לעצבו כיד הדמיון קוסמת לכם, תמצאו בקלות דגמים משגעים כמו כיסא שקוף עשוי כולו חללים אליפטיים או כיסא בגוון ירוק דשא שמעוצב בצורת ערסל ובמרקמו. 

כיסאות ראטן


ראטן משמש ליצירת כיסאות בסגנונות רבים. לכיסאות ראטן בסגנון כפרי יש רגלי עץ עדינות ומעוצבות. המשענת הגבוהה עשויה ראטן ומוקפת מסגרת עץ,  וכך גם המושב. סוג זה מכניס לפינת האוכל הרבה אור ורוך. בגרסה המודרנית מקלעת הראטן משולבת בשלד כיסא עשוי מתכת כסופה או צבועה בשחור. פעמים רבות צובעים את הרטן בצבעים שונים שהפופולריים שבהם אילו צהוב ושחור.

אפשרויות שונות לשילוב כיסאות 


אנו מבלים זמן רב בפינת האוכל ולכן חשוב שעיצובה יהיה נעים ומאוזן, ועדיין יש הרבה מקום ליצירתיות וחידוש. לקבלת מראה סולידי בחרו בצבעים בהירים כמו לבן שמנת ואפור בהיר או בצבעים כהים כמו שחור, חום וכחול כהה. בחרתם בכיסאות בצבעים שונים? הקפידו שכולם יהיו מאותו דגם. ואם החלטתם שאתם רוצים כיסאות בדגמים מגוונים, חשוב שיהיה מרכיב בולט שיאחד אותם כמו צבע או חומר. מומלץ לקנות שניים מאותו דגם, כדי שיקל עליכם לארגן אותם באופן הרמוני.

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
מאמרים נוספים