עיצוב פנים לעסקים – איך פרויקט נולד?

איך אנחנו ניגשות לעבודה על פרויקט חדש בעיצוב פנים לעסקים? מה חשוב לנו בתהליך העבודה? איך אנחנו מקבלות השראה?

לאחר מספר שנים של עבודה משותפת, גיבשנו לעצמנו תהליך עבודה המורכב משבעה שלבים אשר מלווים את הפרויקט מתחילתו ועד סופו:

נעים להכיר

אנחנו אביטל אבקסיס ואירית וילנסקי, מעצבות פנים ובעלות סטודיו אינסיידאאוט, סטודיו לעיצוב פנים המתמחה בעיצוב פנים לעסקים. תהליך העיצוב שלנו מתחיל בהיכרות ראשונית עם הלקוח, החלום שלו, התקציב שעומד לרשותנו וסוג העסק.

חשוב לנו, על מנת להגשים את חלומו של הלקוח, לזהות את מתחריו של העסק ולהכיר את קהל היעד שלו כדי לעצב את החלל בהתאם תוך הדגשת יתרונותיו של העסק. ביחד, מנסחים פרוגרמה שמפרטת מה הוא החזון הרעיוני של הלקוח ומה הם הקווים המנחים של הפרויקט.

מריצה עם תכניות עליה, עיצוב פנים לעסקים, סטודיו אינסיידאאוט
פגישה בסטודיו אינסיידאאוט


יוצאים לשטח 

פגישה שנייה עם הלקוח מתקיימת בחלל שבו עתיד להיבנות העסק. בין אם מדובר בעיצוב מסעדה, עיצוב משרד, עיצוב מלון או עיצוב חנות, יש להתחשב ביתרונותיו וחסרונותיו של החלל. עיצוב הפנים של העסק יכול לקבל השראה מצורת החלל או מסביבתו ולכן חשוב לנו כבר בהתחלה להכיר היטב את המתחם ואת האזור שהוא נמצא בו, דבר שמשפיע גם על סוג הלקוח שיגיע לעסק.

אתר עבודה, סטודיו אינסיידאאוט
חנות להשכרה

שקט, מעצבים! 

כדי ליצור את הקונספט העיצובי לעיצוב פנים ועיצוב פנים מסחרי, אנחנו מתחילות מחיפוש השראה ממספר רב של מקורות; צבעוניות, טקסטורות, אלמנטים מבניים, צורניות וחומריות הם אבני היסוד לעיצוב פנים לעסקים, מהם יגזר העיצוב לעסק העתידי. אנחנו גם אוהבות לקבל השראה מעולם העיצוב לגווניו הרבים ומקפידות לבקר בתערוכות עיצוב מקומיות ובינלאומיות. ההשראה והקווים המנחים שהגדרנו עם הלקוח, בשילוב עם הנסיון הרב שצברנו במהלך השנים, מתלכדים לכדי קונספט עיצובי המייחד את הפרויקט. מעבר לחזון העיצובי שלנו אנחנו מקפידות תמיד להתחשב בלקוחות שלנו, בתקציב שלהם ובתכתיבים שמגיעים מהחלל עצמו.

מצגת עיצוב סטודיו אינסיידאאוט
מצגת עיצוב סטודיו אינסיידאאוט

בשולחן השרטוט

בשלב זה אנחנו מציגות ללקוח מספר אופציות לחלוקת החלל והצבת הפונקציות השונות בתוכו. כאשר מדובר בעיצוב לעסקים יש להתחשב בסוג העסק המדובר ולהתאים את העיצוב אליו. דו השיח עם הלקוח הוא קריטי על מנת ליצור איזון בין רצונותיו של ובין החזון העיצובי שלנו. לאחר הסכמה על תכנית העמדה עקרונית ניצור עבור הלקוח הדמיית תלת מימד שמדגימה היטב את נראות החלל המסחרי. מלבד "הלבשת" העיצוב על החלל, ההדמייה כוללת גם את עיצוב הרהיטים, עיצוב עמדות מכירה ותצוגה וכן עיצוב גופי תאורה מיוחדים לפרויקט.

הדמיה של סטודיו אינסיידאאוט
הדמיה של סטודיו אינסיידאאוט

מהנייר לשטח

לאחר הגעה להסכמה סופית עם הלקוח לגבי פרטי העיצוב והמערך, אנחנו ניגשות לעבודת פירוט התכניות. הן כוללות את כל המידע הנדרש לבעלי המקצוע המבצעים, החל מתכנית הריסה דרך תכניות בנייה, ריצוף, תקרה, חיפויים וכדומה כולל פירוט כמותי של כל חומרי הבנייה הנדרשים לעיצוב המתחם. אנחנו מעצבות פריטי נגרות ומסגרות עבור העסק בהתאם לצרכיו ולקו העיצובי שבחרנו. התכניות נשלחות לבעלי המקצוע השונים לצורך קבלת הצעות מחיר, וביחד עם הלקוח נבחרים הקבלנים ואנשי המקצוע שיעבדו איתנו על הפרויקט.

סטודיו אינסיידאאוט בשטח
סטודיו אינסיידאאוט בשטח

התמזל מזלנו לעבוד עם אנשי מקצוע מצוינים ואמינים שנבחרו על ידינו בקפידה במהלך שנות הניסיון שלנו בעיצוב פנים לעסקים ואנחנו תמיד שמחות לרתום אותם לפרויקטים שלנו. החלפת רעיונות ודעות עם אנשי מקצוע שאנחנו סומכות עליהם היא אחד מהשלבים האהובים עלינו בתהליך.

סטודיו אינסיידאאוט בשטח
ספסל בעיצוש של סטודיו אינסיידאאוט

זהירות, כאן בונים

העבודה בשטח מתחילה לאחר פגישת תיאום ביננו לבין בעלי המקצוע. לאט לאט אפשר לראות איך החלל צומח מהשרטוטים אל המציאות: בניית היסודות, דרך התקנת צנרות ומערכת חשמל, בניית הקירות והתקנת אלמנטים עיצוביים שיצרנו במיוחד עבור החלל המסחרי. במהלך העבודה נקיים קשר רציף עם הלקוח ובעלי המקצוע ונציע פתרונות יצירתיים לבעיות שעלולות לצוץ במהלך העבודה בשטח. כמו כן, נבצע מספר ביקורים באתר ונמשיך לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע השונים כדי לוודא שעיצוב הפנים לעסק מתגבש בשלמותו. זה ללא ספק השלב הקריטי בפרוייקט: על אף התכנון הקפדני שלנו – אם הביצוע יהיה קצת פחות ממושלם לא נהיה מרוצות.

עיצוב מסעדה סינטה בר שער הצפון סטודיו אינסיידאאוט
עיצוב מסעדה עד העצם אקספרס סטודיו אינסיידאאוט

הפתיחה החגיגית בשלב סיום עבודות הבנייה אנחנו אוהבות להגיע לפרויקט ולעזור ללקוח עם נגיעות קטנות ופינישים אחרונים כדי לוודא שהכל במקום. גם לאחר סיום הפרויקט אנחנו זמינות עבור הלקוח ומרגישות סיפוק רב כאשר חלומו של הלקוח מתגבש לכדי עסק מצליח ומעוצב. מבחינתנו, הצלחתו של העסק, היא ההצלחה שלנו.

צרו איתנו קשר לגבי כל שאלה, התייעצות או רעיון במייל info@iostudio.co.il או בטלפון 03-509-7483

עקבו אחרינו בפייסבוק ובאינסטגרם כדי לראות עוד פרויקטים

הירשמו לניוזלטר שלנו כדי להישאר מעודכנים בחדשות

שתפו את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

גלגולו של משרד – עיצוב משרד בעולם משתנה

משרדים. זוכרים אותם? ריכזנו עבורכם סקירה קלילה, מה היה בתחום ולאן פנינו מועדות.…

דף על מדף - על עיצוב פנים לעסקים ומידוף

אחד הדברים שאנחנו מקפידות לעשות כדי לקבל השראות, כמעצבות המתחמחות בעיצוב פנים לעסקים,…

עיצוב משרדים לקבוצת סינטה בר

תיעדנו עבורכם את תהליך עיצוב משרדים לקבוצת סינטה בר מהפגישה הראשונית ועד המשרדים…

צרו קשר

אביטל

אירית

אימייל

רוצים לראות פרוייקטים מעניינים
ולקבל טיפים מעוצבים?

דני וודפורד,  
מנהל פרויקטים אירופה,  
M Moser Associates

אני רוצה להודות לסטודיו אינסיידאאוט על עבודת עיצוב מצוינת עבור חברת PRA שנעשתה בשיתוף פעולה בין הסטודיו לבין M. Moser Associates.

הסטודיו הצליח לתרגם את הדרישות שלנו לכדי חזון עיצובי שעלה על ציפיותינו הן ברמה הפרקטית והן ברמה הויזואלית.

התקשורת בינינו הייתה מצוינת לכל אורך הפרויקט והסטודיו היה תמיד קשוב וזמין לכל בקשה.

היה תענוג לעבוד עם הסטודיו ואני אשמח לעבוד איתם שוב בעתיד.

אלי שחרית,  
בעלים, קבוצת הסינטה בר

דרור בלומנשטוק,  
מנכ״ל פמינה

אנחנו עובדים עם סטודיו אינסיידאאוט כבר מעל 5 שנים.

יסודיות , מדויקות , תקתקניות , ומבינות אותנו בלי הרבה הסברים .

משרד בוטיק , חם ונעים, שיודע לעשות עבודה מדהימה בצורה מדהימה בלי הרבה רעש וצלצולים .

מומלץ בחום!

אמיתי רצבי, 
אלון אינטרייד בתי קפה בע״מ

אפי שמש, 
בעלים, עד העצם

התחלנו לעבוד עם הסטודיו בשלב פיתוח הקונספט לרשת עד העצם בשנת 2013. הפתרונות החכמים לחלוקת החלל והעיצובים המרשימים שהציעו אירית ואביטל ואיפשרו לנו לקבל החלטות מהירות ולהתקדם בהקמת הרשת.

במהלך כל הפרויקטים שלנו אנחנו מקבלים מהסטודיו ליווי ושירות ברמה הגבוהה ביותר הבאים לידי ביטוי בעיצוב המדויק, בירידה לפרטים הקטנים ביותר ובמתן פתרונות מעשיים בשטח.  

בשורה התחתונה הסניפים נראים מיליון דולר, ואנחנו מקבליםשירות מיליון דולר.
זכינו!

תמיר רוזין,  
סמנכ״ל פיתוח עסקי 
קבוצת קפה קפה

הסטודיו מקפיד על הפרטים הקטנים במקצועיות תוך כדי שמירה על תקציב הפרויקט, החל משלבי התכנון, הביצוע ועד פתיחת הסניפים. אירית ואביטל הן מעצבות דומיננטיות ואכפתיות ולאורך כל שלבי התהליך עבודתן מקצועית ואחראית. התכניות שהן מוציאות לביצוע הן ברמה גבוהה ומפורטת והן נותנות פתרונות לא רק ברמה העיצובית אלא גם בשלבי הבינוי, הנגרות, המסגרות והתאורה.

Tamir Rozin,  
V.P. Business development 
Café Café group

The studio meticulously tends to details, large to small, while staying in budget, all the way from the drawing board to the execution of the project.

Irit and Avital are masterful and caring designers, and throughout the process they work professionally and responsibly. The professional plans they submit are of the highest standard while providing solutions not only on the design aspect, but also in the stages of construction, designing carpentry, metal work and lighting fixtures.

Tamir Rozin,  
V.P. Business development 
Café Café group

The studio meticulously tends to details, large to small, while staying in budget, all the way from the drawing board to the execution of the project.

Irit and Avital are masterful and caring designers, and throughout the process they work professionally and responsibly. The professional plans they submit are of the highest standard while providing solutions not only on the design aspect, but also in the stages of construction, designing carpentry, metal work and lighting fixtures.

Danny Woodford  
Project Manager,  
M Moser Associates

I would like to express my sincere thanks to InsideOut Studio for an excellent job on the design for PRA Health Sciences which was delivered in a spirit of a partnership between the studio and M Moser Associates. The studio able to create a vision that translated our requirements into an office design and exceeded our expectations in both the practical and the visual sense. There was good ongoing communication at all times, and they were always attentive and responded to me without hesitation.

It was a pleasure to work with the studio and I would love to work with them again in the future.

Effi Shemesh, 
Owner, Ad Ha'Etzem

We started working with the studio in the concept creation phase in 2013. The smart space solutions and the impressive designs offered by Irit and Avital enabled us to make quick decisions and make significant progress in setting up the chain.

The studio provides the highest level of service and supervision, which is felt throughout, from the precise design, through practical solutions on site, all the way to attention to the smallest details. The bottom line is that the branches look like a million dollars, and we received a million-dollar service.

We are privileged to work with the studio!

Dror Blumenstock,  
CEO Femina

We have been working with Insideout Studio for over 5 years now. Irit and Avital are thorough, precise, quick and understand exactly what we want and need.

A warm and cozy boutique design office that performs amazingly and without fuss.

I highly recommend working with them!